EduPełzaki - serwis edukacyjno-informacyjny dla Dzieci i Rodziców

czwartek, 22 sierpnia 2013

Lekarstwo na raka już jest od 85 lat!

"Lekarstwo na raka zostało wynalezione w....1928 roku!" 
- "Cud Terapii Gersona"


"Terapia Gersona to alternatywna metoda leczenia wielu "nieuleczalnych" chorób, która najbardziej spektakularne sukcesy odnosi w leczeniu raka. Tam gdzie klasyczna medycyna oferuje jedynie objawowe leczenie, Terapia Gersona radzi sobie doskonale przynosząc pełne uzdrowienie. Holistyczne podejście Terapii Gersona nie ogranicza się, tak jak większość klasycznych czy naturalnych metod do leczenia indywidualnych symptomów choroby, ale traktuję organizm jako jeden całościowy mechanizm w którym każdy z elementów pełni istotną rolę i jest powiązany z wszystkimi innymi. Terapia nakierowana jest na usuwanie przyczyn chorób a nie jedynie tłumienie ich skutków. Działa poprzez rekonstrukcję naturalnych, potężnych systemów obronnych organizmu, które aktywują jego zdolność do samoleczenia, nie wywołując przy tym żadnych skutków ubocznych. Opiera się na świeżym, ekologicznym pożywieniu, sokach owocowo-warzywnych, starannie dobranej suplementacji, lewatywach z kawy i całościowej detoksyfikacji ciała; wszystko to w celu przywrócenia naturalnej zdolności ciała do samoleczania. Niezmierna obfitość składników odżywczych dostarczana codziennie w postaci świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw ekologicznych, zapewnia organizmowi ogromną dawkę enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych. Substancje te rozbijają chore tkanki, podczas gdy lewatywy pomagają w usuwaniu z wątroby toksyn zgromadzonych w organizmie na przestrzeni całego życia" [1].

Kim był doktor Gerson?

Doktor Max Gerson (1891-1956), genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako zespół wyniszczenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych jego organów. 


Badania Gersona dowodzą, że:
  • terapia radzi sobie z wieloma rodzajami raka, cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi i nadciśnieniem,
  • leczy raka nawet w zaawansowanym stadium,
  • zwalcza przyczyny schorzeń i odbudowuje organizm
  • leczy gruźlicę skóry, płuc
  •  i 50 innych schorzeń....
Gerson zginął w niewyjaśnionych okolicznościach rok po napisaniu książki pt." Metoda (terapia) doktora Gersona - leczenie raka i innych chorób przewlekłych"

Dlaczego piszę o tym tu? Na kulinarnym blogu? Ano bowiem sednem jest właśnie sposób żywienia.

A oto filmiki z YT na temat terapii Gersona:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przyciski Listonic

Social Networks

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...