EduPełzaki - serwis edukacyjno-informacyjny dla Dzieci i Rodziców

piątek, 18 października 2013

Syrop z cebuli tradycyjny- bez gotowania


 Jeśli nie chcecie truć dzieci lekami z apteki, warto zrobić na kaszel syrop wykrztuśny z cebuli. Jest to syrop na dzień. Wszystkie syropy podaje się do godziny 16.

Składniki:

  • cebula
  • cukier


Wykonanie:
Pokrój cebulę w kostkę i zasyp cukrem tak, by góra była przykryta ok. 1 cm od cebuli.  Ja robię w słoiku 0,5 l i zakręcam, bo zapach jest koszmarny po kilku dniach. Zostawiam w ciepłym miejscu, by puścił sok.
Robię gdy dziecko jest chore i ma kaszel. Podaję na drugi dzień po 1 łyżeczce, trzy razy dziennie.


Cebula podnosi odporność organizmu, uzupełnia niedobory witamin i ważnych mikroelementów, jak cynk, krzem czy siarka.
Cebula jest także dobra na próchnicę i choroby jamy ustnej, zwalcza zarazki w jamie ustnej po 2-3 minutach od zjedzenia surowej. Zawiera chrom- który reguluje poziom cukru w organizmie, przez co wskazana jest dla cukrzyków.
Gdy użądli nas pszczoła lub osa, plaster cebuli lub sok z niej zmniejszy ból. Pasty lub sok z cebuli  mogą być używane także do leczenia innych ukąszeń (nawet skorpiona).
Cebula zawiera kwertycynę. Jest to bardzo silny utleniacz, który zapobiega lub ogranicza rozprzestrzenianie się raka. 
Więcej możecie przeczytać na http://www.organicfacts.net/health-benefits/herbs-and-spices/onion.html

2 komentarze:

  1. PO TAKIEJ KURACJI przez resztę życia nie spróbowałe cebuli do której pozostało mi obrzydzenie. Cukier do cebuli ??? ... To lepiej go wsypać do fasolki po bretońsku albo do bigosu lub posypać nim schabowego. . Kiedyś leczono tak z ubóstwa . A dziś po co katować bebronne dzeci . Adam Wilneford

    OdpowiedzUsuń
  2. Panie Adamie, to że to stary przepis, nie oznacza że jest zły. A jest bardzo smaczny. Wbrew Pana obrzydzeniu, moja córka bardzo lubi słodki soczek jak go nazywa. Jest pomocny i wie Pan z czego jest, a nie składniki syropów niewiadomego pochodzenia... Pomijam fakt, że jeśli nie pomaga akurat syrop z cebuli i trzeba zastosować coś z apteki, to nie robię z tego problemu. A propo's dodawania cukru do wszystkiego, to nawet nie spodziewa się Pan, gdzie można go znaleźć:)

    OdpowiedzUsuń

Przyciski Listonic

Social Networks

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...