EduPełzaki - serwis edukacyjno-informacyjny dla Dzieci i Rodziców

czwartek, 25 lipca 2013

Mrozimy owoce?Latem owoce są ogólnodostępne i tanie. Wiele owoców można zamrozić lub zrobić z nich przetwory, przeciery, dżemy, marmolady, soki i owoce w syropie, occie itd.

Warto nazbierać owoców leśnych: poziomek, jagód, borówek czy leśnych malin.

Jeśli chcemy jednak cieszyć się prawdziwym owocem w zimie, warto je zamrozić.  Drobne owoce najpierw mrozimy na tacce, a potem łączymy w porcje oraz umieszczamy w woreczkach lub pudełkach z oznaczeniem nazwy owoców i daty. Dzięki temu zachowają swój oryginalny kształt i nie będą posklejane. A my nie będziemy przepłacać.

Ile czasu można przechowywać mrożone owoce?

- Agrest przechowujemy max. 12 miesięcy; przed zamrożeniem powinien być dokładnie umyty i oczyszczony z szypułek i ogonków.
- Truskawki przechowujemy max. 12 miesięcy; przed zamrożeniem dokładnie myjemy je i zdejmujemy szypułki.
- Wiśnie przechowujemy max. 12 miesięcy; przed zamrożeniem dokładnie je myjemy. Wiele osób uważa, że przed zamrożeniem powinny być wypestkowane.
- Czarne jagody przechowujemy max. 12 miesięcy; aby je dokładnie oczyścić i przebrać, najlepiej jest zanurzyć je w wodzie na dużym sicie, potem odsączyć i pozostawić do wyschnięcia.
- Maliny przechowujemy max. 12 miesięcy; maliny z uwagi na swoją delikatną budowę, podczas mycia mogą się uszkodzić, dlatego wybieramy te okazałe i nieuszkodzone, układamy je pojedynczo na tacce i tak zamrażamy, potem możemy zsypać do jednego woreczka kilka zamrożonych na tacy partii.
- Gruszki i jabłka przechowujemy od 8 do 12 miesięcy; owoce myjemy dokładnie, obieramy ze skórki i kroimy na połówki.
- Porzeczki czarne, białe lub czerwone przechowujemy max. 12 miesięcy; myjemy je dokładnie i oczyszczamy z szypułek. Mrozimy rozsypane na tacy.
- Śliwki, morele przechowujemy ok. 8 miesięcy, owoce myjemy i kroimy na pół, wyjmujemy pestki. Mrozimy.2 komentarze:

  1. ale poziomeczki :) pozdrawiam i zapraszam
    http://gotoweprzepisy.blogspot.co.uk/

    OdpowiedzUsuń
  2. szkoda że dżemu nie da się zrobić...:(

    OdpowiedzUsuń

Przyciski Listonic

Social Networks

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...