EduPełzaki - serwis edukacyjno-informacyjny dla Dzieci i Rodziców

poniedziałek, 8 października 2012

Grochówka


Nie jestem zwolenniczką zup z torebki, ale grochowa z grochu jakoś do mnie nie przemawia. Co jakiś czas idę na łatwiznę i robię taką zupę.

Składniki:
 • 2 torebki zupy grochowej 
 • wędzona kiełbaska
 • sól, majeranek
 • 6 ziemniaków

Wykonanie:
Ziemniaki kroimy w kostkę i gotujemy w osolonej wodzie. Zupę w proszku przygotowujemy zgodnie z opisem na opakowaniu. Dodajemy do ziemniaków. Kiełbaskę kroimy na kawałki i dodajemy do zupy.
Całość gotujemy około 10 minut. na koniec dodajemy majeranek. Rozcieramy go w dłoni, a ciepło ciała wydobędzie z przyprawy największy jej aromat.4 komentarze:

 1. jeśli to ma być kuchnia dla dzieci to współczuję - czysta chemia

  OdpowiedzUsuń
 2. to kuchnia dla wszystkich:) a dla dzieci jest osobny kącik i jest to wyraźnie zaznaczone...
  A jeśli ktoś zje raz na jakiś czas zupkę z torebki to nic mu nie będzie, nie przesadzajmy z tą chemią aż tak... Osobiście nie lubię np/ żurku i barszczu białego zwykłego i lubię z torebki, czy to zbrodnia? poza tym kolejny anonimowy komentarz tego typu nie podpisany usuwamy, skoro ktoś nie potrafi się podpisać swoim nazwiskiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. szanujemy wszystkie komentarze, ale dobrze byłoby gdybyśmy przed ich napisaniem trochę pomyśleli, to nie boli a może zdziałać cuda, poza tym to propozycja, jeśli chcesz to korzystasz a jak uważasz że to chemia to może zaproponuj swoja zupę grochową? chętnie skorzystam

  OdpowiedzUsuń

Przyciski Listonic

Social Networks

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...